Koncert Scholi Gregoriana Sandomirensis

13 października 2023 r. o godz. 19:00 w kościele pw. św. Marcina odbył się koncert „Scholi Gregoriana Sandomirensis”. Wybrzmiały dźwięki zapisane w manuskryptach przechowywanych w klasztorze sióstr benedyktynek w Sandomierzu.
Członkowie Scholi: Łukasz Bartoszek, Piotr Ciach, Grzegorz Sadok Drzymała, Piotr Jargieło, Piotr Karbownik – solo, organy

Tomasz Sokołowski – magister chori

INAUGURACJA ROKU

W sobotę 7.10 rozpoczęliśmy nowy rok nauki w Metropolitalnym Studium Organistowskim. Zebraliśmy się na Mszę Świętą o godzinie 10:00. Eucharystii przewodniczył ks. Igor Urban, a homilię wygłosił ks. prof. Zdzisław Madej. Po liturgii odbył się koncert, na którym usłyszeliśmy piękną muzykę organową w wykonaniu absolwentów studium: mgr Jakuba Zawadzkiego i Mateusza Żeglenia. Na spotkaniu organizacyjnym przedstawiono plan pracy na nowy rok. Nie zabrakło również rozmów i spotkań przy cieście i herbacie.

One thought on “Wydarzenia w roku akademickim 2023/24”

  1. Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 przepiękna w świecie modlitwy i dźwięków króla instrumentów organów. I słowa otuchy i zachęta do pracy od prowadzącego. Jestem zaszczycona, że będę mogła kształcić się w tak prestiżowej uczelni.

    Studentka I roku akademickiego 2023/2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *