Urodził się w 1968 roku we Wrocławiu. Naukę gry na organach rozpoczął w Archidiecezjalnym Studium Organistowskim we Wrocławiu, kontynuował w Liceum Muzycznym we Wrocławiu w klasie Klemensa Kamińskiego, a następnie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jana Jargonia (dyplom z wyróżnieniem w 1993 roku). Koncertował w ramach cykli koncertów organowych w Krakowie, Olkuszu, Tyńcu, Stalowej Woli, Oleśnicy i Gdyni, występował także w Kłodzku i Poznaniu. Brał udział w międzynarodowych konkursach organowych w Norymberdze i Tokio.

Był wykładowcą w Archidiecezjalnym Studium Organistowskim w Krakowie, w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Sandomierzu, w Liceum Muzycznym w Krakowie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Od 1993 roku pełni funkcję organisty w kościele św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu. Jako solista i kameralista uczestniczy wraz z wrocławskimi solistami i chórami w wielu wrocławskich wydarzeniach muzycznych, takich jak festiwale: „Wratislavia Cantans” i „Wrocławskie Lato Organowe” czy cykle koncertów: „Wieczory Tumskie” i „Musica Sacra”. Od 2018 w MSO prowadzi zajęcia z praktyki gry liturgicznej oraz klasę organów.

Jest laureatem odznaki „Primus Inter Pares”.