Pragniemy ponowić zaproszenie uczniów diecezjalnych i zakonnych szkół organistowskich oraz uczniów szkół muzycznych o profilu – muzyka kościelna do udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych. Konkurs odbędzie się 25 maja 2018 r. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Tradycyjnie konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: literatura organowa oraz akompaniament muzyczno-liturgiczny z elementami improwizacji.

Kandydatów oceniać będzie międzynarodowe Jury zaproszone przez organizatorów. Nowością w tym roku będzie powołanie specjalnego Jury, w którego skład wejdą uczniowie V roku Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz uczniowie szkół uczestników konkursu.

Zgłoszenia należy przesłać do 30 kwietnia 2018 r. na adres: dimk.zgloszenia@diecezja.opole.pl. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie internetowej www.dimk.diecezja.opole.pl

Estera Baksik
Manager Public Relations